www.miniopterus.sk   

Akcie v roku 2014

Z dôvodu ochrany netopierov zámerne neuvádzame názvy konkrétnych lokalít.
Fotografie zverejnené na www.miniopterus.sk sú chránené autorskými právami.


 

Zimné sčítanie netopierov v Plaveckom krase I 06/01/14
Plavecký kras so svojimi jaskyňami poskytuje vhodné podmienky na zimovanie netopierov. Aj preto naše prvé zimné sčítanie v sezóne začíname práve v Plaveckom krase.


 

Netopier v poštovej schránke 07/01/14
Na Netopieriu záchranku nám zavolala majiteľka obchodu s chovateľskými potrebami z bratislavského sídliska Petržalka, že v ich dome majú už druhý deň netopiera.


 

Zimné sčítanie netopierov v Chtelnickom krase 11/01/14
Keď sme navštívili Chtelnický kras minulú zimu, bolo tu všetko nádherne zasnežené. Teraz ale nebolo po snehu ani stopy. Mali sme trochu obavy, či sa toto neobvykle teplé počasie neprejaví na počte zimujúcich netopierov.


 

20 rokov sčítania netopierov v jaskyni Driny 11/01/14
Jaskyňa Driny patrí medzi významné zimoviská netopierov v rámci Malých Karpát, ale aj celého západného Slovenska. Zimné sčítania tu uskutočňujeme nepretržite už 20 rokov.


 

Netopier v rozbitom okne 13/01/14
Podvečer nás na Netopieriu záchranku telefonicky kontaktovala obyvateľka panelového domu z bratislavskej mestskej časti Petržalka. Nahlásila netopiera, ktorý je už druhý deň na parapete okna pri vchode do ich domu.


 

Zimné sčítanie netopierov v Plaveckom krase II 19/01/14
Po druhýkrát sa vraciame za netopiermi do Plaveckého krasu. Navštevujeme jednu z významných jaskýň, kde je na zostup potrebné použiť aj jednolanovú techniku.


 

Zimné sčítanie netopierov v starých baniach I 26/01/14
Po druhýkrát sa vraciame za netopiermi do Plaveckého krasu. Navštevujeme jednu z významných jaskýň, kde je na zostup potrebné použiť aj jednolanovú techniku.


Logo Miniopterus