www.miniopterus.sk   

Akcie v roku 2007

Z dôvodu ochrany netopierov zámerne neuvádzame názvy konkrétnych lokalít.
Fotografie zverejnené na www.miniopterus.sk sú chránené autorskými právami.


 
Netopier v garniži 20/08/07
Po telefonickej žiadosti na Netopieriu záchranku sme išli odchytiť netopiera do jednej bratislavskej firmy. Netopier sa tu dostal do kancelárskych priestorov a zaliezol do pevne zabudovanej garniže nad oknom.

 
1. chiropterologický splav 25-29/08/07
Výskum netopierov sa realizuje za pomoci rôznych dopravných prostriedkov. Najčastejšie autom alebo aj bicyklom. Keďže sme potrebovali zmapovať výskyt netopierov na nížine rozhodli sme sa pre člny. Takto sa zrodil prvý chiropterologický splav.

 
Naša členka sa vydáva 08/09/07
Významné životné udalosti sa nevyhýbajú ani našim členom. V Zichyho paláci v Bratislave si Mária Mikulová zobrala za manžela Martina Petráša.

 
Netopier v Redute 10/09/07
Z vrátnice bratislavskej Reduty, ktorá je známa koncertmi klasickej hudby, plesmi a inými spoločenskými podujatiami nám zavolali, že majú na vchodovej bráne netopiera.

 

 
Odchyt netopierov v Plaveckom krase 22/09/07
Pri zisťovaní druhového zastúpenia netopierov v jaskyniach sa v jesennom období používa metóda odchytu do nárazových sietí, tzv. netting. Tento raz sme zvolili jaskyňu v Plaveckom krase, o ktorej sme mali doteraz informácie len zo zimy.

 

Netopiere v maringotke 27/09/07
Študentka Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave nás upozornila na občasnú prítomnosť netopierov v málo využívanej maringotke neďaleko Rusoviec. Po príchode sme našli v maringotke večernicu Leachovu.


 
Netopiere rušia Seničanov 04/10/07
Nie je to prvý raz, čo sa obyvatelia Senice sťažujú na prítomnosť netopierov v dome. Tento raz sme spolu s pracovníkom Správy CHKO Záhorie navštívili pani, ktorá pravidelne v kuchyni počuje "pišťanie" netopierov.

 
Netopier v telocvični 08/10/07
Neobvyklý pohľad sa nám naskytol po príchode do telocvične Gymnázia Mercury v Bratislave, kam nás zavolali jeho pedagógovia. Netopier obyčajný lietal po telocvični a robil nádherné vývrtky a otočky.

 
Netopiere vo VÚB 08/10/07
Po telefonáte na netopieriu záchranku, sme išli vyzdvihnúť netopiera, ktorý bol nájdený pri výškovej budove VÚB v Bratislave. Netopier bol už pripravený v kartónovej krabici s vetracími dierkami, takže sme ho mohli hneď odviezť.

 
Netopiere v panelákoch 19-26/11/07
text

 

 
Výročná členská schôdza 14-16/12/07
Už tradične sa v decembri konala výročná schôdza ZO SZOPK Miniopterus. Prvý večer sme začali premietaním fotografií z individuálneho cestovania našich členov po zahraničí.

Logo Miniopterus